Francia diákok látogatása iskolánkban

Fantasztikus hét áll a hátunk mögött! Villejuif és Dunaújváros testvérkapcsolata tovább mélyült.

Február 04-09-ig iskolánkban vendégeskedett 16 táncos, Virginie Cosnier által vezetett tánciskolából. Hétfőn már elkezdődtek a közös próbák, mely alatt a szatmári csárdás lépéseit tanulták vendégeink egy közös koreográfia keretén belül. Kedden Budapestre utaztak, ahol a Táncművészeti Egyetemen tekintették meg a végzősök vizsgáját, valamint a Budai Várhoz is ellátogattak, majd egy kis bevásárlással zárták a napot. Szerdán a közös próbák után korcsolyáztak egyet, vidám hangulatban telt a délelőtt, délután pedig folytatódtak az előkészületek és próbák a csütörtöki közös gálaműsorra. Másnap délelőtt a színházban kezdődtek a próbák, majd délután egy fantasztikus gálaműsorral örvendeztettük meg Dunaújváros közönségét. Elérkezett a búcsú pillanata is, pénteken délelőtt meglepetés ajándékokat adtunk át a táncosoknak és a két pedagógusnak. Nehéz volt a búcsúzás, de boldogan és szeretettel váltunk el, hiszen legközelebb mi megyünk hozzájuk és örömmel fogunk ismét együtt táncolni. Köszönjük a sok-sok szülői segítséget, Szeitlné Mészáros Mártának az áldozatos háttérmunkákat, szervezést, valamint a tolmácsolást. Köszönjük Jónás Zsuzsának is a fordításokat, kollégáinknak és táncpedagógusainknak a segítséget, felkészítést.

Jövőre, Veletek, Villejuif!

Képek az előadásról itt és itt!